ENEMEF

Noc Filmów Pedro Almodovara

Pedro AlmodovarENEMEF: Noc Filmów Pedro Almodovara to idealna propozycja dla fanów twórczości hiszpańskiego mistrza i jednocześnie niepowtarzalna okazja, aby w jedną noc obejrzeć cztery filmy jednego z najbardziej znanych europejskich reżyserów.

Jego wyrazisty, autorski styl można najprościej scharakteryzować jako niezwykłe, przesycone skrajnymi emocjami połączenie komedii i dramatu, wywołujące na przemian śmiech i łzy.

Tej nocy oprócz premierowego pokazu długo wyczekiwanej «Skóry, w której żyję», będzie można obejrzeć również jego trzy ostatnie filmy: «Przerwane objęcia», «Volver» i «Złe wychowanie».

Repertuar:

  • Skóra, w której żyję (PREMIEROWO!)
  • Przerwane objęcia
  • Volver
  • Złe wychowanie

Miasto, kino, data:

Warszawa: 16 września 2011 r. (piątek), Kinoteka, Pałac Kultury i Nauki, Pl. Defilad 1, tel. 225517070 godzina rozpoczęcia i zakończenia:

Godzina rozpoczęcia:

  • 23:00, przewidywana godzina zakończenia: 7:00
  • Ceny biletów:
  • 20 zł: cena ulgowa: dla kilkuset osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl – dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 20 zł każdy.
  • 24 zł: cena ulgowa: z kartą grono.net można kupić maksymalnie dwa zniżkowe bilety na jedną kartę.
  • 26 zł: cena ulgowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych.
  • 29 zł: cena normalna.

Rezerwacja i przedsprzedaż biletów:

bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie, rozpoczęcie przedsprzedaży: 8 września około 17:00 na ENEMEFy nie ma możliwości rezerwacji biletów.

Plan projekcji i kolejność:

kolejność emisji filmów ustala Publiczność poprzez głosowanie na stronie ENEMEFów: www.enemef.pl, głosowanie kończy się dzień przed imprezą o godzinie 20:00.

Więcej informacji:

Pod adresem https://www.enemef.pl

Skóra, w której żyję (PREMIEROWO)

La piel que habito, Hiszpania 2011, 120’ reżyseria i scenariusz: Pedro Almodovar obsada: Antonio Banderas, Elena Anaya, Marisa Paredes muzyka: Alberto Iglesias Najnowsze dzieło Almodovara, które jeszcze przed premierą okrzyknięto najbardziej szokującym w dorobku reżysera. Sam twórca powiedział, że to jego najbardziej ostry scenariusz. Film opowiada o chirurgu plastycznym, który więzi w swoim domu kobietę o idealnej urodzie. Vera ma doskonałe proporcje i nieskazitelną skórę. Nie wiadomo kim jest i jak znalazła się w domu lekarza. Nie wiadomo jakie łączą ich relacje. Odpowiedzi na te pytania odkryją zaskakującą i bolesną prawdę. «Skóra, w której żyję» to doskonale opowiedziana historia, w której intryga rozwija się stopniowo, a rosnące napięcie towarzyszące oczekiwaniu na jej rozwiązanie jest prawie nie do zniesienia.

Przerwane objęcia

Los abrazos rotos, Hiszpania 2009, 128’ reżyseria i scenariusz: Pedro Almodovar obsada: Penelope Cruz, Lluís Homar, Blanca Portillo muzyka: Alberto Iglesias Almodovar z wrodzonym sobie wyczuciem potrafi snuć opowieść o miłości, przywiązaniu i fascynacji, dzięki czemu «Przerwane objęcia» to historia opowiedziana w niezwykle delikatny, czuły i emocjonalny sposób. Lena i Mateo zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Nie wie on jednak, że kobieta jest narzeczoną wpływowego milionera. Nie wie też, że nocami bywa luksusową prostytutką… Kim naprawdę jest kobieta? Ile jest w stanie poświęcić, żeby być z mężczyzną swojego życia? Doskonała, dopracowana fabuła, niezwykli bohaterowie, a do tego świetne, nasycone kolorami zdjęcia.

Volver

Volver, Hiszpania 2006, 121′ reżyseria i scenariusz: Pedro Almodovar obsada: Penelope Cruz, Carmen Maura, Lola Duenas, Blanca Portillo muzyka: Alberto Iglesias «Volver» to świetny powrót Almodovara do tematyki kobiecej i do jego dwóch ulubionych aktorek – Penelope Cruz i Carmen Maury. Raimunda (w tej roli fenomenalna Penelope Cruz), jest żoną bezrobotnego mężczyzny i matką nastoletniej dziewczyny. Jej rozwiedziona siostra Sole prowadzi nielegalny salon fryzjerski. Obie kobiety muszą radzić sobie z rodzinami, nadmiarem obowiązków, problemami w życiu prywatnym i jakoś wiązać koniec z końcem. Całość komplikuje pojawienie się ich matki. Wydarzenie nie byłoby nadzwyczajne, gdyby nie zginęła ona parę lat wcześniej wraz z mężem w zagadkowym pożarze. Kobiety, których losy wiąże pewna mroczna tajemnica z przeszłości próbują wyjaśnić swoje sprawy w rytmie ognistego tanga «Volver».

Złe wychowanie

Mala educacion, Hiszpania 2004, 105’ reżyseria i scenariusz: Pedro Almodovar obsada: Gael Garcia Bernal, Francisco Boira, Fele Martinez, Daniel Gimenez Cacho muzyka: Alberto Iglesias Wstrząsający i kontrowersyjny film, który ma tyle samo zagorzałych fanów, co wrogów. Pedro Almodovar chciał nakręcić go już w 2001 roku, jednak nie udało mu się zdobyć zadowalającej obsady. Kiedy pozyskał Garcię Bernala przygotowania produkcji mogły ruszyć pełną parą. W «Złym wychowaniu» obserwujemy trzy historie, które mają tych samych bohaterów. Ignacio i Enrique spotykają się w katolickiej szkole, gdzie poznają miłość, kino i strach. Świadkiem ich dorastania jest ojciec Manolo, dyrektor szkoły i nauczyciel literatury. Te trzy osoby spotkają się jeszcze dwukrotnie – pod koniec lat 70. i w latach 80. Jaki będą mieli wpływ na swoje życie i śmierć? To niesamowita historia o ludzkich namiętnościach i grzechach. Niesamowite zwroty akcji nie pozwalają rozwikłać zagadki aż do samego końca. To poruszający i śmiały film, który na stałe wpisał się do kanonu kina światowego. Historia osnuta jest na wspomnieniach z dzieciństwa samego reżysera.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Este sitio usa Akismet para reducir el spam. Aprende cómo se procesan los datos de tus comentarios.