Czy klamra do włosów niszczy włosy?

Klamry do włosów potrafią w kilka sekund odmienić naszą fryzurę. Są modne i pięknie wyglądają na głowie. Ale czy ich używanie jest bezpieczne dla naszych włosów? Odpowiadamy!

Czy metalowe klamry do włosów niszczą włosy?

Niestety tak, metalowe klamry do włosów mogą negatywnie wpływać na kondycję naszych pasm. Mają ostre krawędzie, które mogą haczyć o łuski włosów. Metalowe klamry do włosów często też wyrywają lub urywają pojedyncze włosy. Osłabiają pasma oraz mogą zwiększać łamliwość i kruszenie się włosów. Nie tylko to pogorszy ich stan, ale również sprawi, że będą gorzej wyglądać. Staną się matowe, spuszone i szorstkie w dotyku. Dodatkowo metalowe klamry do włosów są cięższe i mniej wygodne w noszeniu.

Klamry do włosów plastikowe

Z pomocą przychodzą delikatniejsze dla pasm, plastikowe klamry do włosów. Ich gładka powierzchnia i zaokrąglone krawędzie nie niszczą włosów. Są dla nich przyjazne, a do tego lekkie i wygodne w noszeniu. Oprócz tego są dostępne w różnych kolorach i wzorach. Z łatwością dopasujesz odpowiedni model do swojego stylu!

Jaka klamrę do włosów wybrać?

Jeśli zależy Ci na dobrej kondycji pasm, sięgnij po plastikowe spinki do włosów. Są bezpieczniejsze dla włosów i nie powodują uszkodzeń mechanicznych. Klamry do włosów PUENTE zostały stworzone przez włosomaniaczkę. Są delikatne dla włosów nie tylko ze względu na swoją powierzchnię wykonaną z bioplastiku, ale również dlatego, że nie tworzą ciasnego upięcia i włosy swobodnie się układają w jej wnętrzu.

Spinki do włosów PUENTE mają gładką powierzchnię, zaokrąglone rogi i są przyjazne nawet dla cienkich, osłabionych pasm. Wyróżniają się nie tylko designem i trwałością, ale również mają metalowe elementy wykonane ze stali nierdzewnej.