Jaka klamra do cienkich włosów?

Klamra do włosów to nie tylko praktyczny dodatek, ale również modny akcent, który potrafi odmienić każdą fryzurę. W ostatnim czasie powróciły do łask i szturmem podbiły serca fashionistek. Nic dziwnego – są proste w użyciu, uniwersalne i dostępne w szerokiej gamie wzorów i kolorów.

Jednak osoby z cienkimi włosami mogą mieć pewne obawy dotyczące wyboru odpowiedniej klamry. Czy znajdzie się model, który będzie w odpowiednim rozmiarze? Jaki model nie obciąży delikatnych pasm i zapewni im stabilne upięcie? Jak dobrać klamrę do rodzaju i długości włosów? W tym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości i podpowiemy, jaka klamra będzie idealna dla cienkich włosów.

Jaka klamra do cienkich włosów? 3 wskazówki, które pomogą Ci w wyborze

Wybierając klamrę do cienkich włosów, zwróć uwagę na kilka elementów.

Po pierwsze rozmiar klamry do włosów. Cienkie włosy polubią się z mniejszymi modelami, takimi jak mikro i mini. Jeśli masz długie i proste lub kręcone pasma, sięgnij po mini, która jest nieco większa. Z kolei jeśli masz krótkie i cienkie włosy, lepiej sprawdzi się nasz najmniejszy model, czyli mikro. Dzięki temu stworzysz stabilne upięcie!

Po drugie materiał, z którego jest zrobiona. Cienkie włosy są delikatne, dlatego szczególnie musisz uważać na metalowe klamry do włosów, które mogą być dla nich niebezpieczne. Jaka jest najlepsza klamra do włosów? Jeśli dbasz o kondycję swoich włosów, postaw na plastikowe klamry do włosów, które są zdecydowanie łagodniejsze dla pasm.

Klamry do włosów PUENTE są niezwykle delikatne dla włosów! Nie znajdziesz w nich ostrych krawędzi, które naraziłyby Twoje pasma na uszkodzenia. Do ich produkcji wykorzystujemy druk 3D i biodegradowalny plastik, dzięki temu każda z nich powstaje w Polsce i nie przyczyniamy się do nadprodukcji.

Po trzecie kolor klamry do włosów. Klamry do włosów są jak buty — możesz mieć jedną ulubioną parę, która pasuje do wszystkiego lub mieć kilka par w różnych kolorach i stylach, które będziesz wybierać w zależności od stylizacji i humoru.  Klamra w kolorze włosów będzie mniej widoczna i doda fryzurze naturalności. Za to spinka do włosów w kontrastowym kolorze, będzie ciekawym akcentem i podkreśli charakter stylizacji. Najwyższa pora stworzyć fajne stylówki z klamrą do włosów cienkich!

Klamra do włosów — fryzury

Mini klamra do włosów to uniwersalne akcesorium, które można wykorzystać do stworzenia wielu różnych fryzur. Oto kilka inspiracji dla posiadaczek cienkich włosów:

Półupięcie, czyli elegancka fryzura na co dzień i nie tylko. Podziel włosy na dwie części i zepnij górną warstwę klamrą z tyłu głowy. 

Wysoki kucyk, czyli połączenie wygody i objętości. Zbierz włosy w kucyk i udekoruj go klamrą.

Kok, czyli prawdziwa klasyka! Ułóż włosy w kok i zabezpiecz go klamrą. Kok z klamrą to elegancka i szykowna fryzura, idealna na specjalne okazje.

Więcej inspiracji na fryzury z klamrą do włosów znajdziesz na naszym Instagramie @puente_pl.