Jakie fryzury najbardziej niszczą włosy?

Piękne, zdrowe włosy to marzenie wielu osób. Niestety, niektóre fryzury mogą negatywnie wpływać na ich kondycję, prowadząc do osłabienia, łamania się i wypadania. W tym artykule dowiesz się, jakich upięć unikać, aby chronić swoje włosy.

Ciasne upięcia

Ciasne koki, kucyki i warkocze mogą powodować nadmierne napięcie na włosach, co prowadzi do ich wypadania. Szczególnie niebezpieczne są upięcia typu „ballet bun”, które mocno ściskają włosy u nasady. Jeśli nie chcesz osłabić kondycji swoich włosów, unikaj tego typu fryzur.

Wysokie koki i kucyki

Podobne skutki mogą być przy wysokich kokach i kucykach nawet jeśli upięcie jest luźne. Wysokie upinanie włosów lub nadmierne napięcie może prowadzić do zwiększonego wypadania włosów i pogłębiania się zakoli.

Warkocze dobierane

Warkocze dobierane, choć piękne, swój efekt zawdzięczają mocnemu napięciu pukli, co może prowadzić do ich osłabienia i pogorszenia kondycji włosów. Należy unikać zbyt mocnego zaplatania warkoczy i częściej wybierać luźniejsze wersje.

Upięcia z wykorzystaniem metalowych spinek

Metalowe klamry do włosów mogą powodować mechaniczne uszkodzenia włosów, łamać je i wyrywać. Zamiast nich wybierz plastikowe spinki do włosów, które są delikatniejsze dla pukli. Klamry PUENTE zostały stworzone z myślą o bezpieczeństwie pasm, dlatego jeśli zależy Ci na ich dobrej kondycji, przetestuj je na własnych włosach. Sprawdź dostępne modele i kolory!

Upięcia na mokrych włosach

Mokre włosy są bardziej podatne na łamanie się. Upięcie ich w ciasny kok lub warkocz może je zniszczyć. Należy pozwolić włosom wyschnąć naturalnie lub użyć suszarki z letnim nawiewem.

Co jeszcze niszczy włosy?

Włosy mogą niszczyć nie tylko fryzury, ale również brak odpowiedniej pielęgnacji. Przy każdym myciu używaj odżywki do włosów i zadbaj o równowagę PEH. Co najmniej raz w tygodniu pamiętaj o olejowaniu włosów i używaj do tego oleju dopasowanego do porowatości. Każdego dnia nakładaj serum na końcówki, a w sezonie jesienno-zimowym dokładaj porcję również w ciągu dnia.