Stylizacja kręconych włosów

Kręcone włosy mogą być piękne i pełne życia, ale ich stylizacja może wymagać trochę więcej uwagi i specjalnych technik. Aby wydobyć z nich to, co najlepsze, warto znać kilka sprawdzonych sposobów na stylizację, które pomogą Ci uzyskać pożądany efekt. Przeczytaj nasz przewodnik po stylizacji kręconych włosów!

Jak stylizować kręcone włosy?

Pielęgnacja kręconych włosów składa się z trzech etapów: mycia wraz z odżywianiem, stylizacji i suszenia. Każdy z nich odgrywa dużą rolę i wpływa na efekt. O tym jak myć kręcone włosy, pisaliśmy w tym artykule, a teraz skupimy się na samej stylizacji kręconych włosów.

Stylizator do włosów falowanych i kręconych

W sklepach dostępnych jest kilka rodzajów kosmetyków do stylizacji — odżywki bez spłukiwania, kremy do loków, aktywatory skrętu, pianki i żele. Nazw jest bardzo dużo, ale można to uprościć i podzielić na trzy podstawowe grupy. Pierwsza z nich to kremy do loków (razem z odżywkami bez spłukiwania i aktywatorami skrętu), które najlepiej definiują włosy, ale przy tym słabo je trzymają w ryzach. Druga z nich to żele, które mają za zadanie utrwalić skręt, ale jednocześnie nie podkreślają tak definicji (chociaż to zależy od konkretnego produktu). Z kolei trzecia grupa, czyli pianki łączą cechy dwóch pozostałych produktów.

Różnorodność może przytłoczyć, ale mamy dla Ciebie kilka wskazówkę na początku. Jeśli Twoje włosy są falowane, będą potrzebowały mocniejszego utrwalenia i lepiej sprawdzi się u nich połączenie kremu i żelu, sam żel lub pianka. Z kolei kręcone pasma, będą potrzebowały zbicia w mocne, zdefiniowane pukle i lepiej sprawdzi się u nich krem. Ich tekstura jest na tyle mocna, że skręt naturalnie wytrzyma dłużej niż u fal, więc dodatkowe utrwalenie nie jest aż tak ważne.

Wybierając stylizator do włosów kręconych, weź też pod uwagę grubość swoich włosów. Cieńsze pasma polubią się z lżejszymi konsystencjami, a grubsze z bardziej bogatymi składami.

Testując kosmetyki do stylizacji, sprawdzasz nie tylko formę produktu, ale i ilość, jaką Twoje włosy potrzebują — dla jednego będzie to wielkość orzecha leśnego, a dla innego włoskiego.

Techniki stylizacji włosów kręconych

Wśród kręconowłosych króluje kilka technik stylizacji, które pozwalają im na osiągnięcie jak najlepszych rezultatów. Najpopularniejszą z nich jest zwykłe ugniatanie włosów ze stylizatorami, albo zawijanie pasm na szczotkę lub grzebień. Jeśli dopiero zaczynasz, zacznij od jednej z tych dwóch. Pozostałe są bardziej skomplikowane i czasochłonne.

Stylizacja głową w dół czy do góry?

Obie metody są dobre, dlatego musisz je przetestować na swoich włosach i wybrać najlepszą dla siebie. Stylizacja głową w dół pomoże Ci też odbić pasma u nasady i zyskać większą objętość  — to dodatkowy bonus, który być może ułatwi Ci wybór.

Pamiętaj też, że znaczenie ma również wilgotność włosów — część kręconowłosych nakłada stylizator na ociekające pasma, a część na delikatnie odgniecione rękami lub ręcznikiem.

Jak już pewnie zdążyłaś zauważyć, stylizacja kręconych włosów w głównej mierze opiera się na testowaniu. Warto próbować kosmetyki w różnych konsystencjach i z różnych półek cenowych, aby móc stwierdzić, co jest warte uwagi, a co lepiej podarować kręconej koleżance o innym typie skrętu i porowatości.

Nie samą pielęgnacją włosomaniaczka żyje! Sprawdź nasze bezpieczne dla włosów klamry.

Klamra do włosów Lora+
64,90 69,90 

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 64,90 

Klamra do włosów Havana+
59,90 69,90 

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 59,90 

Klamra do włosów Calama+
59,90 69,90 

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 59,90 

Klamra do włosów Medellín+
59,90 69,90 

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 59,90 

Klamra do włosów Havana
39,90 44,90 

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,90