Zabezpieczanie kręconych włosów na noc

Kręcone włosy wymagają szczególnej troski, zwłaszcza nocą, kiedy są narażone na tarcie i uszkodzenia. Aby zapewnić im zdrowy wygląd i zachować piękny skręt, warto zastosować kilka sprawdzonych metod ochrony. Poznaj najlepsze porady włosomaniaczek dotyczące zabezpieczania kręconych włosów na noc!

Przygotowanie do snu

Wieczorem warto nałożyć serum silikonowe, które pokryje włosy ochronnym filtrem. Nałóż je na końcówki i włosy nad karkiem, które są szczególnie narażone na ocieranie się podczas snu.

Fryzura „ananas”

Najpopularniejszą fryzurą do spania jest „ananas”, czyli upięcie, które polega na zebraniu włosów na czubku głowy i delikatnym przewiązaniu ich gumką. Luźne upięcie to podstawa, unikaj mocnego ściskania, które może rozprostować skręt. 

Chcesz zminimalizować odgniecenia? Wypróbuj ananasa z mikro klamrą do włosów, która stworzy luźne upięcie, utrzyma fryzurę na swoim miejscu, a zarazem nie zdeformuje pasm. Spokojnie, jeśli ułożysz ją na czubku głowy, nie będzie Ci przeszkadzać podczas snu!

Fryzura to nie wszystko

Odpowiednia fryzura to pierwszy i najważniejszy krok. Jeśli chcesz zapewnić swoim włosom dodatkową ochronę, możesz sięgnąć po poszewkę z satyny jedwabnej. Niestety zwykła bawełniana pościel nie zapewnia włosom poślizgu, przez co pasma mogą się rozprostować i spuszyć. Innym sposobem jest też zabezpieczenie włosów w jedwabnym czepku.